» Attilâ Ylhan şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

14.05

2017

Azmin Gücü

Dilan Altınpınar

Bu öykü, 15.05.2017 tarihinde günün yazısı seçilmiştir.

Hani bir hikaye vardır bilir misiniz?

Bir gün bir genç bir çiftlikte çalışmaya karar verir.Ve çiftlikte çalışmaya başlar.Genç gerçekten çok çalışkandır.Aradan uzun bir süre geçer.

Genç çiftlik sahibinin kızına aşık olur.Ve tüm cesaretini toplayıp çiftlik sahibinden kızını ister.Bunun üzerine çiftlik sahibi sinirlenir;'Sen ne cürretle,benim kızımı istersin?Paran yok pulun yok neyine güveniyorsun?'Diyerek onu çiftlikten kovar.

Aradan 35 yıl geçer.Çiftlik sahibi çiftliği yıkıp yenisini yapacaktır.Tam o gencin kaldığı yeri yıkacakken gencin duvara adını kazıdığını görür.Korkudan küçük dilini yutacakdır.Çünkü şu sıralarki Amerika'nın başkanıdır...

Bazen bir şeyler başarıp,kendimize gelmemiz için böyle şeylerin olması gerekir bence.Tamam çiftlik sahibini destekliyor değilim.Ama ya kızını gence verseydi.O zaman o genç bir ömür boyu öyle kalacaktı belki de.

Ne olursa olsun hayallerinizden vazgeçmeyin.Ama yürüdüğünüz bu yolda kendinizi kaybetmeyin.Önünüze çıkacak olan engelleri kaldırınki arkanızdan gelecekler  yollarından şaşmasınlar.

Belki konumuz değil ama şunu da belirtmek istedim;kimseye de güvenmeyin sonuçta onlar da bir gün gidecekler.
Acemi bir yazarın klavye sinden ☺;

Dilan Altınpınar

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Öykü için yorumlar

Bu öyküyü sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri