» Ahmet Telli şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

27.03

2017

Nefesin

Rüzgar Yılmaz

Biriciğim. Öyle ihtiyacım var ki şimdi sıcacık ellerinle beni sarmana, sımsıkı sardığın kollarının içinde minicik kalmaya bir bilsen. Ne zormuş birinden bu kadar uzak kalmak küçücük şehirde, ne zormuş kalbi seninle atan birisini duymak için sessizliği dinlemek.

Hep dua ediyorum. Ne olur diyorum alma benden mutlu günlerimi, güzel sohbetlerimi, göğsünde uykuya daldığım gecelerimi, öpüşleriyle uyandığım sabahlarımı. Ne kadar zor olursa olsun dayanırım diyorum. Bu mutluluğu bir sefer tattırdın, şimdi koparıp alma elimden heyecanla beklediğim geleceğimi.

Sen yokken ne zor tutunmak avuçlarımdaki bu dala. Ellerim acıyor, altımdaki uçurumdan korkuyorum. Nefesini bekliyorum, elimden tutup çekecek güçlü ellerini bekliyorum. Sırf bu yüzden hep yanımda olduğunda bir saniye bırakmayacağım ellerini. Önümdeki aydınlığa vardığımda acısını çıkaracağım "Ya gelmezse dediğim" bu gecelerin karanlığını. Kurduğumuz hayalleri aklıma mıh gibi kazıyorum, hergün daha da derinleştiriyorum. En güzel günlerim henüz yaşanmadı. En derin sohbetleri henüz etmedim. En güzel yerlere gitmedim. En mutlu uykularıma henüz yatmadım. Aşk dolu kahvaltılara daha hiç uyanmadım. Hayata dönmek için sadece senin nefesini bekliyorum. Yanıbaşımda, huzurlu, sıcak nefesini, senden çıkıp bana dolan nefesini...

Rüzgar Yılmaz

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Etiketler: oyku-rüzgar-unal

Öykü için yorumlar

Bu öyküyü sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri