» Sunay Akyn şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

09.03

2017

Sizde de Oluyor mu Hiç

Şafak Karakoç
Rüzgar akşamın karanlığın da pencerenizin camını okşadığı , Sanki bir şeyler dercesine.Uzaklardan bir koku getirmişcesine giriyor mu içeri ? Ben geceyi severim mesela Adım gibi çok görmüşümdür Geceyle Şafakları.Sanki gece limanım gibi , demirlerim kendimi ona o dinler beni her daim sessizce.Nelere şahit oldu ki bende hemde nelere. En büyük sırdaşımdır mesela Kalemim , beyaz sayfaları süslerim kendimce kimi zaman bir resim , kimi zaman ise de şiirlerim.Anlatamadığım ne varsa dökerim için için her şeyi.Yanım da eşlik eder bir bardak demli çayım , sigaramın dumanı bir ayrı tüter sebepsizce.Dalarım maziye , yaşanmışlara güzelliklere , unutamadığım iç çektikçe içimi acıdan günlere.İşte o zaman daha derinden yazarım Kalemim keskin olur Cümlelerim daha bir anlamlı.

Siz de de oluyor mu hiç böyle ? Siz nasıl rahatlatıyorsunuz gönlünüzü ?

Çevrem deki herkes alışmıştır mesela Takılmalarıma , Sevdiğim her insana takılırım , Güldürürüm onlar güldüğünde onlarla mutlu olurum mesela.Hiç istemem üzgün olmasın kimse.Tabiki hepizimizin için de taşıdığı bir çok sorun , sıkıntılar var elbet.Ama hayat üzülecek kadar yüzümüzden gülüşümü düşürecek kadar uzun değil bence.Ne olursa olsun yüzümüzden gülüşümüzü , eksik etmemeliyiz.Kendimiz için başaramıyorsak bile Sevdiklerimiz için başarmaya çalışmalıyız.Unutmamalıyız bilmesek de gülüşümüzü arayan gözler vardır sevdiklerimizin içinde işte onlar için bunu başarmalıyız.Uzun uzun yazıyorum bugün kalemimin ucu açıldı sivrildi iyice :) Ha bu arada çoğu zaman bu söylediklerimi başarıyorum ben ama bu hiç mutsuz olmadığım anlamına gelmesin Bazen öyle açıyor ki içim ben bile benliğimde kaybolup gidiyorum.İşte o zaman kimse görmesin diye çekiliyorum köşeme Demir attığım Geceyle yazıyorum böyle sessiz sebepsizce.

27.02.2017 23.06

Şafak Karakoç

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Şiirkolikte kayıtlı 1 öyküsü bulunmaktadır.

Şafak Karakoç yetkili üye konumundadır.


Şafak Karakoç öyküleri

Öykü için yorumlar

Bu öyküyü sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri