» Mustafa Özçiçek "HECE ŞİİR YARIŞMASI" Katılım İçin TIKLAYINIZ...

15.10

2010

Mehmet Aşk Seninle Yaşıyor

Mert Yıldız
12 sevda savaşcısıydı onlar .
Bir kavanoz toprağa aşıktılar . Hepsinin ismi Mehmet . O on iki Mehmet delice sevdalanmıştı . Kerem ' i de ağlatmıştı Mecnun ' u da . Tek özellikleri de isimleri değildi . Hepsi 17 yaşında hepsi de cephe için okullarını bırakmış aslanlardı aslan . Haklarını ilk kez doğarken kırmızı kanlarını beyaz tenine saklayarak verdiler . Şimdi o renklere borcu öderken sevdalı yürklerini siper ettiler . Onlar öyle bir Mehmet ki merhametli yüreklerin de korku yok . Arkadaşlarını gömüyor gömdükçe gözyaşlarıyla ilk can suyunu veriyodu toprağa .

Siper siper atlıyorlar , kulakları zaman geçtikce zayıflıyor ama ne yürektir o kat kat cesaretle doluyor . Her yer toz duman mermi sesleri bir kuş cıvıltısı toprak yağmur yağdıkca kemik kusuyor . On iki Mehmet çarpışıyor , çarpışıyor . Mehmet yaralı , Mehmet aç , Mehmet susuz , Mehmet çıplak . Örtüyor üstünü toprakla mermi çalıyor düşmanın üstüne on yedi yaşındaki on iki Mehmet . Ne cesarettir ey çocuk düşman kıskanıyor . Tuna nehri akmayı kesti ağlıyor hüngür hüngür . Onlar bir ressam kanla boyuyor özgürlüğünü , öldürdüğü düşmana merhametiyle verdiği bir yudum suyla tamamlıyor insanlığa hizmetini . Ey Mehmet gönlünde vatan Allah Allah derken aklında ana baba koşturuyor düşmana . Mehmet biliyor ölecek , vatan toprağını kanıyla sulayacak bir boynu bükük çiçek olacak . Korku yok , geri adım yok , acaba yok . Durur mu siperleri yarıyor on iki aslan . Mehmetin yorgun bedeni mermisiz kalıyor . Komutan emrediyor çal süngünü silahına hazır ol bekle . Mehmetin yüzünde hüzün gözünde şehadet dudakların da gülümse dilinde Kuran onlar ilk gün hazırdı komutan ilk gün ölmeye gelmişlerdi .

Süngü taktı o on iki Mehmet o on iki melek . Fırladılar siperden öyle bir koşuyolar ki görmedi insanlık böyle bir aşk .Çorapsız giydikleri delik papuclarından kan damlıyor kan . Acı durdurur mu Mehmet 'i Almış al bayrağı eline ne büyük sevdadır yarabbi savunmasız düşmana koşuyor . Bir Mehmet düşüyor sonra bir Mehmet daha bir Mehmet daha gökyüzü sinirli kükrüyor bulutlar hüzünlü ağlıyor Mehmet durmuyor koşuyor koştukca düşüyor, dşüşüyor , düşüyor. Toprak merhamete geliyor Mehmet üşümesin yeter ki diyor örtüyor üstünü her bir dakika daha da büyüyor Mehmet tepe oluyor dağ oluyor . Gün geçtikce dağda açan nadir bulunmaz eşsiz kardelen oluyor . Gökyüzü acısını hala bağırıyor Mehmet sana bulutlar hala ağlıyor . Rahat uyu Mehmet gözyaşları vatanı koruyor rahat uyu adın giyilen her yeşilde ismin yaşıyor . .

Mert Yıldız

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Etiketler: aşk-vatan-sevgi

Şiirkolikte kayıtlı 3 öyküsü bulunmaktadır.

Mert Yıldız yetkili üye konumundadır.


Mert Yıldız öyküleri

Öykü için yorumlar

Bu öyküyü sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri