» Fazıl Hüsnü Da?larca şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni!)

Bülent Özer - Gülümse Hadi Gülümse...

Köşe Yazısı Nasıl Yazılır ?

Sayın Hamza Yüreğikor abimizin , anlaşılır köşe yazısı hakkında makale faksı aşağıdadır , köşe yazısı yazmayı öğrenmek isteyen tüm adaylara önemle duyurulur.

Çok Değerli Okuyucularım ;

Bildiğiniz üzere sizleri çok sever , sayarım , bu siteyi ne kadar eleştirsemde , genede sizlere daha iyi hizmet vermek istediğim için buna on basacak bir site (siteler zinciri) kurmak istemekteyim , ama ne yazıkki yemiyo işte :( (şiirkolik aldı başını gitti , ne yapsam nafile !)

Neyse konumuza dönecek olursak , sizlere bu faksımda ve bundan sonraki fakslarımda değişik makaleler yazmaya karar verdim , nedenini soracak olursanız ( ki siz sormazsınız zaten) çok değerli bir büyüğümüzün , köşe yazma konusundaki eleştirisi beni derinden etkilemiştir.

Çok değerli büyüğümüz , gerek ulusal , gerekse yerel bir çok yayın organında köşe yazdığını belirtmiş ve bana haddimi bildirmiş ,fakslarımı anlaşılamaz bulmuştur. Bundan dolayı köşe yazısının nasıl yazılacağını sizlere ve değerli büyüğümüze anlatmam icap ettiğinden , Hamdi abinizi ve mahallenin ileri gelen diğer esnafını alarak rakı masasını kurduk ve içiyoruz , dansöz , mansöz çağırmadık , önemli bir konu olduğundan ciddi takılıyoruz , böyle kepazelik yapamazdık yani !

Evet efendim , gerek ulusal , gerekse yerel bir çok yayın organında köşe yazmak çok önemli ve büyük bir iştir , bunun böyle bilinmesi ilk ders olup , köşe yazmak isteyen tecrübesiz yazarlara önemle iletilir ,

İkinci ders olarak , eğer mizah yazısı yazacaksanız size uygun bir köşe bulmak için her sokağı tek tek gezmeniz çok önemlidir , size uygun tenha , zabıtanın falan uğramadığı bir köşe bulduğunuzda oraya oturup köşe yazısı yazma girişiminde bulunabilirsiniz ,

Yok illede ben , gerek ulusal , gerekse yerel yayın organlarında köşe yazıcam diyorsanız , o zaman zabıtaları göze alarak yazacaksınız ! Sen kimsinde hemen köşe yazıyosun !(Heleki anlaşılmaz köşe yazısı , yok deve artık!)

Şiirkolik gibi saygın ve hergün onbinlerce okuyucusu olan bir sitede , okuyucunun yaşını , kültür seviyesini , sitenin saygınlığının sarsılmamasını düşünerek yazı yazmak , heleki mizah yazısı yazmak kimin haddine düşmüş ?

Eleştiri yazan çok değerli büyüğümüz , çok büyük yazar olduğundan , gerek ulusal , gerekse yerel yayın organlarında köşe yazdığı için ,çok zeki olup , bu köşenin bir mizah köşesi olduğunu kesinlikle anlamış olmalı ki ! bir mizah köşesine bu şekilde eleştiri yazma gereği hissetmiş olmalı. E ! bende eşşek değilim tabiki , bende bundan dolayı sizlere , fizik , kimya , biyoloji , astronomi ve bunlara benzer konularda köşe yazıları , pardon makaleler yazmaya çalışacağım ve gerek ulusal gerekse yerel yayın organlarında görüşüceğiz , sevgi ve saygılarımla...

Hamza Yüreğikor

- 8.8.2009 02:20:08

Yazarın Diğer Yazıları

Safiye Turhan - 20.8.2009

büyük bir dikkatle okudum ve köşe yazarlığın püf noktalarına vakıf oldum efendim bir üstteki sokaktaki köşede de ben yazıyorum

güzeldi yergiler....tebriklerimle...

Ahmet Ertan Gürbüz - 15.8.2009

köşe nasıl dönülür?

sayın hamza bey!

somut örneklerle ve yaşanmış tecrübelerinizi bekliyoruz...Sevilnur Durmaz - 12.8.2009

sevgil hamza yüreğikor

söylemiştim biliyorsunuz hayranınız olduğumu
bakın laf aramızda izmirde buluşuyor şiirkolikler
yok yok bu haber için para istemez.. hayranlığımdan sadece

e artık tüm yerel ulusal yayın organlarında göreceğiz umarım olan biteni..

bizi şereflendirirsiniz umarım
saygılarımla..

Bulut Mehmet Sunci - 10.8.2009

derhal kod 1426 ya geçilmiştir stop
( şifre : uygun) stop
tohumlar ekilmek üzre karanlıkta bekliyor stop bahçede hırsız var elma istiyor stop

hesap ok. stop...

ışın dede yakında güneye inecek bilgin olsun stop
gerekirse magazin muhabirlerimi salarım stop

Sevilnur Durmaz - 10.8.2009

köşe yazısı mı!
nolcak ki sayın hamza yüreğikor..köşe yazılarının hepsi size feda olsun..

zaten sizi ulusal yerel tüm yayın organlarından takip ediyorum..neyse şimdi makalelerinizi bir kenara bıralım..

daha önemlisi belirtmek isterim ki soyadınıza şahsen bayılıyorum..
sırf soyadınız için bir köşe yazısı yazmak istiyorum..

sevgili ışın beye müracat etsem bir köşecik de bize yazdırmaz mı acaba.. )

bu arada bak bulut hocam benden habersiz para topluyosun..okuyorum..takipteyim
sponsorun olarak her türlü bağış mağış hepsine el koyuyorum..bu kadar..

bülent bey bundan sonra benim vereceğim hesaba lütfen rica edeyim..

hamza beye çok sevgiler
en büyük hayranınız
izmirden sevilnur durmaz

1 2 »
Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri