» Ümit Yaşar Oğuzcan şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

Işın Ergüney - Eylül Dokunuşları

NÖBET DEVRİ


Şiirkolik Dostlarım,


Kuruluşunun hemen ardından Yöneticisi ve bilahare de son 12 yıldır sahibi olduğum Şiirkolik Ailemle bu süreçler içerisinde acı tatlı bir sürü anlar yaşadık.

Birbirimizi hiç tanımadan Şiirkolik'te buluşmaya başladık. Kısa bir sürede Üye Sayımız 20.000 oldu. Bugünse yaklaşık 33.000 üyesi olan kocaman bir aileyiz. Zamanla Şair arkadaşlarımızla merhabalarımız başladı. Istanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'da Şiirkolik Günleri düzenledik. Sanalda tanıdığımız kişilerle bu defa canlı olarak görüştük. Yeni dostluklar edindik.

Zaman geldi o hiç tanımadığımız arkadaşlarımızın yardımına koştuk. Acılarını, sevinçlerini birlikte paylaştık. Ameliyat olmak için İngiltere'ye giden Şiirkolik Üyemizin Şiirini Güne Taşıdık. Ameliyattan çıkıp odasına geldiğinde gözlerini açar açmaz annesine; 'Anne Şiirkoliği açar mısın?' Diyen o dünya tatlısı kardeşimiz; Şiirini Günün Şiiri olarak görünce hastalığını unutup mutluluk gözyaşları dökmüştü.
O gün 11 yaşında Şiire başlayanlar bugün evlenip çoluk çocuk sahibi bile oldular.

Günleri Günleri, Aylar Ayları ve Yıllar Yılları kovaladı. 40'lı yaşlarda merhaba dediğim Şiirkolik'te artık 60'lı yaşları sürüyoruz.

Şiirkolik tıpkı bizler gibi büyümesine devam ediyor ve zamana ayak uydurmak istiyor. İşte bu nedenle bugün Bilgisayar Programcısı olan Şiirkoliğin kurucusu Sevgili Serkan Bektaş kardeşime Sitemizi teslim etme kararını aldım.

Sevgili Serkan Bektaş kısa bir süre içerisinde Şiirkolikte büyük değişiklikler yapacak ve Ailemiz harika bir siteyle yoluna devam edecek.

Ben Işın Ergüney olarak Şiirkolik'te çok güzel hatıralar biriktirdim. Çok sayıda dost ve arkadaş edindim. Bazen Gece-Gündüz nerdeyse hiç uyumadan sitenin başında kaldığımız günler oldu.
Bu uzun süreç içerisinde birçok Yönetici arkadaşlarımla uyum içinde çalıştık. Başta Sevgili Sermin Gür olmak üzere Bulut Kara, Cemal Mıhçı, Nilüfer Akbay ve adlarını burada aktaramadığım Yönetici Dostlarımızın Şiirkoliğe büyük emekleri geçti. Hepsine çok çok teşekkür ederim.

'Şiir İçin Şiirkolik Yeter' Sloganıyla Edebiyata elimizden geldiği kadarıyla hizmet ettik. Şiirkolik'ten yetişen gençler arasında bugün Türk Edebiyatına adlarını yazdıranlar gurur kaynağımız oldu.

Herakleitos demiş ki; Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.

Ve artık O GÜN geldi Sevgili Şiirkolik Dostlarım.

Sitemizi bugün itibarıyla Sevgili Serkan Bektaş kardeşime devretmiş bulunuyorum. Biliyor ve inanıyorum ki Şiirkolik için harika şeyler yapacaktır.

Sitemiz yenileninceye kadar ben dahil Yönetim Ekibimiz görevlerine devam edeceklerdir.
Bana emeği/hakkı geçenler lütfen haklarını helal etsinler. Benden yana bir şey olmuşsa hepsine helali hoş olsun.

Sizlerden tek isteğim; Lütfen Şiirkolik Ailemizde olmaya devam edin.

Şimdi izninizle hepinizi tek tek kucaklamak ve yanaklarınızdan öpmek istiyorum.
Şiir gibi günleriniz, aylarınız, yıllarınız olsun.
Hepinizi çok sevdiğimi ve asla unutmayacağımı da bilin.

Sevgi ve saygılarımla.

Işın Ergüney- 24.11.2017 13:15:45

Yazarın Diğer Yazıları

Aslı Yeniay - 12.12.2017

Bu bir veda değil elbette Şiir Kolik yine evimiz ve şiir seven dostlarla her zaman ki gibi kocaman bir aileyiz ancak bir burukluk oldu içimde sitemizin imtiyaz sahibi olarak öyle özverili ağırladınız ki bizleri takdire şayan misafirperverliğiniz için çok ama çok teşekkür ederim size, sağ olunuz, var olunuz. Yine hep beraber şiirle,sevgi be saygılarımla.

Filiz Kalkışım Çolak - 1.12.2017

Burası bizlerin baba ocağı Işın hocam!Biz burada sizin izinizden yürümeye devam edeceğiz!Sizin ilkeli seviyeli yayıncılık anlayışınız gereği şiirkolikte huzuru bulduk!Ve Işın hocam ben şiir yazmayı sizden öğrendim.Hep söyleyeceğim bunu.Evet sevdiğim kalmeler var lakin hiç kimse sizin yerinizi alamayacak.Okuduklarım adeta iliklerime böylesi işlememişti ;ne sizden önce ne de sonra...Siz bamabaşka bir yürekle olgunlukla şiire düştünüz.Kendi tavınızda yüreğinizin ruhunuzu dövdünüz.Ve ben sizi çokk sevdim..Şimdi bu yazıyı okuyunca içim bi hoş oldu.Canımsıznı benim..ne diyeceğimi bilemiyorum.Sözün artık kifyesiz kaldığı yerdeyiz.Lakin biliyorum yine bizllere şiirlerinizle olacaksınız..Yoruldunuz tabi..dinlenemk hakkınız..elelrinizden öpyor saygıyla eğiliyorum değerli şahsınızın önünde...

Canberk Apiş - 25.11.2017

hocam bizlere verdiğiniz emek için teşekkür ederim.

Naime Özeren - 25.11.2017

Belki yaş, belki de karakterimden olacak değişimler beni ürkütür. Ayak uyduramayacağım endişesi taşırım hep.İyi olmasını umuyor, Serkan bey ve ekibine şimdiden başarılar diliyorum. Yolları açık olsun.


Bu güne başta siz değerli dostum olmak üzere yönetimdeki tüm arkadaşlara ayrı ayrı teşekkürü borç bilirim...Zira başka kültür edebiyat sitelerindeki yöneticilik görevlerim nedeniyle yaptığınız işin ne denli zor olduğunu çok iyi bilenlerdenim... Ne çok özveri ve zaman ayırma. Haklarınız kolay ödenmez.Helal ediniz. Yine bu platformda hepinizle karşılaşmak dileğim, sevgim, saygımla...

Sermin Gür - 24.11.2017

İçim çok buruk aynı zamanda da mutluyum zira Sizinle 2008 den bu yana sanaldan çıkıp reele varan dostluğumuzla sizden çok şey öğrendiğim değerli insan Işın Ergüney

çok şeyi paylaştık ağladık da güldük de birlikte acısı ve tatlıyla hepsi de çok çok güzel anılar ve her dem taze kalacaklar tabi ki

Çokça saygı ve sevgilerimle efendim iyi ki varsınız

Ve sevgili Serkan değerli oğlumuz iyi ki seni de tanıdık görüştük konuştuk paylaştık çok emek verdin sen de bu site içinHer şeyin hayırlısı edebiyatın sanatın ve hepimizin olsun

1 2 »
Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri