» Ümit Yaşar Oğuzcan şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

10.04

2011

Sen Bilirsin

Esra Kurak


Sen bilirsin beni. Nasıl yangınlandım gözlerine. Uzun zamandır hapsindeyım bu acının. Ya da sen bilmezsin ! Ne çok yanıyorum bakışlarına. Aklımı çekip aldığım zamanki deli hallerimi, anlatsam bile anlamazsın ki. O yüzden sorma !
Sen bilirsin beni. Günlerdir yolunda gözüm. Geri dönen benmişim gibi, kendime özlemim. Sen geri dönersen sanki yeniden doğacağım. Ya da sen bilmezsin ! Yolunu beklerken ne çok yorgun düşüşüm... Geri gelmezsen kendimi yitirişim... Dilime gücüm yetmez. Boşver, sorma !
Sen bilirsin beni. Aşkı yakacak kadar kor yüreğim. Bunca geri dönüşlerini bile göz ardı ettim. Aslında en çok kendimi yaktım. Ya da sen bilmezsin ! Her defasında sen söndürdün içimdeki ateşi. Yine sen unutturdun bana kızgınlıklarımı. Canımı acıtır, anlatamam. Sorma !
Sen bilirsin, gözlerindeki ben'i sevdim hep. Hapis de özgürlük de sensin benim için. Bin anlam yüklüyorum bakışlarına. Ordaki hapsim de öldürür beni, o hapisten ayrı kalmak da. Sana yalvaramam belki, gitme, diye. Yine de kal. Acımı anlatamam belki. Yine de anla. Ama ne olur, bana bir daha "sen"i sorma.

Esra Kurak

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Etiketler: sen-kızgınlık-hapis

Şiirkolikte kayıtlı 33 yazısı bulunmaktadır.

Esra Kurak yetkili üye konumundadır.


Esra Kurak denemeleri

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri