» Nazım Hikmet Ran şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni!)

25.07

2010

Hayata Bağlanmak

Eshat AkHer zaman için hayatta çeşitli mücadeleler sergileyerek, ayakta durmaya çalışmak, hayata bağlanmak adına gerekli olan yaşama şeklidir. Bu yaşam şeklinin en güzel olabilmesi için de en güzel mücadeleyi verebilmek gerekir.

Hayatın her aşamasının bir mücadele olması, bizim de bu mücadeleyi hakkıyla verebilmemiz hem kendimiz hem de bütün insanlar için çok önemlidir. Hayatın zorlukları karşısında yılmadan, usanmadan, hatta bütün olumsuzluklara inat, mücadele etmek şarttır.

İnsanlar hayatta bazen karamsar bir tablo çizebiliyor. İşte bu karamsarlıkların hayatımız da yerinin olmaması için, hayata pozitif olarak bakabilmek için, bütün hayatta dimdik ayakta durabilmek için, bütün engellere ve önyargılara rağmen güçlü olabilmek çok anlamlı olacaktır. Unutmayalım ki; en büyük güç bizim içimizde olan güçtür. Bunu kullanabilmek, daha da güçlü olabilmek insanın kendi elindedir. Önce kendi elimizdeki imkânları kullanarak gücümüzü göstermemiz gerekmektedir.

Bu dünyadaki yaşam standartlarımızı her zaman yükseltebilmek, yükselen her yaşam standardının hayatımızda birçok olumsuzlukları bitireceğini bilmek, sanırım içimizdeki mücadele azmini ve şevkini bir kat daha artıracaktır.

Hayattan bir şeyleri isteyebilmek ve isteklerini almak için bir çaba sarf etmek bir emek göstermek çok önemlidir. Emek olmadan hiç bire şeyin olmayacağı bir gerçektir.


Eshat Ak

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri