» Cezmi Ersöz şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

30.12

2009

Sensizlik

Gülcan Akpınarİlerliyorum adım adım sensizliğe doğru. Sensizlik sonsuzlukla eşdeğer gözümde. Direnmek istiyorum, direnemiyorum. Çekiyor kendine beni sensizlik. Her ne kadar direnmek istiyorum desem de, hakkıyla direnemiyorum, direnmek istemiyorum sensizliğe. Teslim oluyorum, direnme adı altında koşar adımlarla gidiyorum sensizliğe. Sensizlik hapsetmiş kendine seni, sensizlik sen olmuş... Senin gözlerin, senin sözlerin, senin her şeyin kuşatmış sensizliği. Sensizliğin içinde bir sen varken, ben nasıl gitmem koşar adımlarla sensizliğe? Sarıp sarmalamışken sensizlik seni, ben nasıl teslim olmam sensizliğe?
Sensizlik; seni yaşamak demek, nefesini hissetmek, gözlerinde kaybolmak demek. Ne haddime benim, bunları bilerek sensizliğe direnmek... Sensizliği yaşamak varken seninle, sonsuzluğa kavuşmak varken sensizlikte, ben nasıl dönüp giderim sırtımı?...
Seninle, sensizlikte sonsuzluğu yaşamak isterim sevgili... Yitirme korkusu olmadan seni, yitirme korkusu olmadan sevgini , sensizlikte doya doya yaşamak isterim seni. Sen ki; canımdan ileri tuttuğum sevgili! Sen, evet sen , gönlümün biricik sevgisi! Sen varlığında yaşatmadın kendini; ama ben sana inat, yokluğunda yaşayacağım seni. Sensizliğin adını SEN koydum sevgili. Her anımda sen varsın artık, sen varsın.


Gülcan Akpınar

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri