» Necip Fazıl Kısakürek şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni!)

01.12

2009

Güzel Bir Gün

Barbaros Yıldırım


Çok güzel bir Eylül pazarı hava sıcak ama bir o kadar insanı huzura kavuşturan tatlı bir esinti. Ağaçların yapraklarının çıkardığı sesler gündelik hayatın koşuşturma gürültüsünü ve senin sesini bastırıyor.
Burasını çok seviyorum. Belki ilk seni burada gördüğüm için belki de değil ama gene de çok güzel. Yüzüme bak diyorsun benle konuşurken gözlerini çevirme diyorsun gülümsüyorum. Oysa konuşmalarını dinliyorum ve anlattıklarına susuyorum daha ne yapabilirim ki? Görüyorum elinde sıkıntıdan buruş buruş yaptığın bilmem ne kozmetik firmasının plastik torbası ve içinde hayatım...
Düşünüyorum nasıl bir hayatım varmış ki bir plastik torba içine sığabiliyor. Merak etmeyin sorularınızı duyabiliyorum. İçinde ne mi var anlatayım...
O'nu ilk gördüğümde ki heyecanım, ilk öpücük, ilk hediye, koca bir kalp(kırık dökük) ve daha neler bu plastik torbada bana geri verilmek için bekliyorlar. Güzel bir gün seni son defa görmek için.
Bunları vererek her şey bitmiş olacak değil mi? Ne komik... Eğer illa ki bir şeyleri geri vereceksen kalbimi ver(ilk günkü haliyle), zamanımı geri ver, beni bana ver hiç olmamış gibi. Nedenler üretme bana böyle olsaydı şöyle yapsaydın diye durmadan anlattın ve ben dinledim hiçbir şey sormadan. Bilinen bir gerçeğin arkasından savunma yapmak ''yeşil yolda'' yürüyen idam mahkumunun infazcısına yalvarması kadar utanç verici bir durum. Zaten gideceksin şimdi bu masadan kal gitme desem ne değişecek. Sen gideceksin ben arkandan bakacağım. Galiba vakit geldi huzursuzluğun son noktalarında hemen buradan kaçmak istercesine ayakların titriyor ve ellerin artık sıcak değil.Hoşça kal diyorsun titrek bir sesle elini uzatıyorsun sanki dostçasına oysa sen benim her şeyimdin ama dostum değildin... Güzel bir gün seni son defa görmek için.
Uzaklaşıyor uğruna nice dostları kırdığım kadın, aynı hayallerim gibi ulaşılmaz ben koştukça uzaklaşan rüyalar gibi gidiyor son sevdiğim kadın. Şairin dediği gibi ''beni koyup gitme n'olursun'' diye bağırmak arkasından ayaklarına kapanmak istiyorum ama yapamam. Bu dünyada O'nun için her şeyi yapan ve her şeyden vazgeçen ben şimdi hiçbir şey yapmadan onun gidişini seyrediyor. Kiminiz diyordur çok sevseydin savaşırdın diye. Ama savaşlarda, kazansan da kaybetsen de hep bir şeyler kaybeder insan ve savaştığın kadar kaybeder hak ettiğin kadar kazanırsın bu dünyada.

Ve gerçekten çok güzel bir gün SEN'i son defa görmek için...


Barbaros Yıldırım

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Etiketler: gitmek-kalmak-özlemek-@

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri