» Cezmi Ersöz şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

28.02

2018

Firar etme planlarım hazır.

Cafer Gececi


Dün hava sert değildi.Özlemişim, iki adımda indim Salacağa.Kız kulesi karşısında çayımı yudumluyordum.Elinde çantasıyla bir genç geldi,ateş istedi.Oturdu sigarasını tüttürüyor ve kendi kendine söyleniyordu.Dururmuyum girdim konuya.Sordum derdini.Yaz mevsimlerinde Turistik bölgelerde çalıştığını, bu sene kış mevsiminde İstanbul'da çalışıp, yuvasını kurmak için para biriktirmek istediğini anlattı.
En son on yıl önce geldiğini ve Kızkulesini çok değişmiş! bulduğunu söyleyince, nasıl yani dedim.Abi bilmiyorum bana farklı bakıyor, soğuk gibi sanki, demezmi..
Sonra hatırladım, 17 yıl önce işim gereği bu kentten çıkışımı.Bundan dört yıl önce geri döndüğümde hissettiklerimi.Bazen konferans,toplantı ve eğitim amaçlı gelirdim Şehrime! Ve yabancı hisserdim kendimi.
Şimdi kalabalığa karıştığımı anladım.Ve üşüme geldi birden.Biraz da sövdüm kendime, sorguladım hala bu kentte olma nedenlerimi,hiç bir şey bulamadım.
Evime dönüp, yalnızlığa hapsettim kendimi.Tıpkı kalabalığın diğer yarısı gibi.

Cafer Gececi
Salacak
İstanbul

Cafer Gececi

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Şiirkolikte kayıtlı 3 yazısı bulunmaktadır.

Cafer Gececi yetkili üye konumundadır.


Cafer Gececi denemeleri

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri