» Cezmi Ersöz şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

20.04

2017

Gece Yazısı

Rüzgar Yılmaz

Bu öykü, 26.04.2017 tarihinde günün denemesi seçilmiştir.Benim güzel yürekli, güzel gözlü sevgilim... Bugün içimi deli gibi acıtan tek şey yanında olamamak, ellerimle sıcacık yüzüne dokunamamak, kollarının arasında saklanamamak. En çok sıcaklığını özlüyorum, sonra koskoca okyanusunun içinde küçücük bir kum tanesi gibi huzurunda boğulmayı.

Her gece şükrediyorum. Hayatıma girişine, her yeni gelen günümü dünden daha güzel bitirişine, nefesini koklayabildiğime, yüreğini duyabildiğime, aklını okuyabildiğime. Nasıl bir lüksmüş birisini böyle deli sevmek, böyle tüm nefesinle öpmek bilmiyordum. Kalbim ağzımda yaşıyorum, ellerimi senden uzak tutamıyorum. Seni kimseler görmez, görse de umursamaz sanıp saatlerce izlemek istiyorum.

Yanında uykuya daldığım ilk gece nefesinle uyut beni, gözlerinle uyandır beni. Ruhum bedenimden ayrılana kadar ömrüne kat beni.
Şairlerin en güzel şiirlerine başladığı, bebeklerin ameliyathanede ilk çığlıklarını attığı, en güzel renklerim ilk defa karıştığı yerdeyim. Yanımdan sakın ayrılma, rüyam daha yeni başlıyor.

Rüzgar Yılmaz

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Etiketler: deneme-rüzgar-ünal

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri