» Can Yücel şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

17.04

2017

Gurur Hizmeti

Dilara Aksoy

Bu öykü, 20.04.2017 tarihinde günün denemesi seçilmiştir.Haydi sen de yalnızlıktan başla sevdiğim; ben, gövdesi kendine yaramaz bir arsızken sen de yokluğuna ısmarla beni. Tüm kapılarını kapattım kalbimin; yüksek lisanslı sevdasızlıklarımdan doktoralı sessizliklere geçtim, tezimi teslimiyetsiz günahkar sevişlerimle yapıyorum.

Sen de konuksever yaban halimden imtina etmeden sürpriz huzursuzluklara sür beni, doğdum, yaşayamadım büyürken küçülmekteydi kalbim. Çünkü ben, sevdalı kalplerin büyümez arsızıydım korkak alıştırmadan kendimi. Artık kapatıyorum kendimde kendime layık bulunmaz kapıları, anahtarını yağmurun toprak kokan düzenbazlığına devrediyorum. Herkes mi ziyan?

Sen, o, öbürü, bir başka diğeri. Kim varsa kalbimin camekanını kırdıran vitrinimin görgüsüz düşmanı olarak; biliyorum, bir daha sevmek bende olmayacak. Gurur duydum etiketini paylaşarak bizleri maziye gömen sevimsizliğimle, bir daha yokluğuna ısmarlamasın beni hiçbiri.Dilara Aksoy

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Şiirkolikte kayıtlı 292 yazısı bulunmaktadır.

Dilara Aksoy yetkili üye konumundadır.


Dilara Aksoy denemeleri

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri