» Fazıl Hüsnü Da?larca şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni!)

14.04

2017

Kızını Sen Eğit

Şenay Aygörmez

Bu öykü, 16.04.2017 tarihinde günün denemesi seçilmiştir.Ebeveynler kızlarını kocaya nasıl hizmet edilir öğreteceği yerde kocaya nasıl muhtaç olunmayacağını öğretmeli .Çocuğunu önce hayata hazırlamalı dimdik ayakta durmayı kimseye muhtaç olmadan eğilmeden bükülmeden kendi ayakları üzerinde durup öğrenen öğreten bilinçli bireyler yetiştirmeli . Ona önce hayatı insanları çevreden gelebilecek
zararları öğretmeli .
Kocaya muhtaç olup itilip kakılarak insanlar tarafından horlanarak yanlış yapa yapa doğruyu öğrenmesine asla müsaade etmeden doğruyu yanlıştan ayırabilen bilinçli nesiller geleceğin bilinçli annelerini yetiştirmeli .
Bilinçli genç kız yanlış yapmaz kimsenin onu yanlışa itmesine fırsat vermez .
Bilinçli anne çocuğunu sağlam karakterli yetiştirir kimsenin onu ve kendisini üzmesine izin vermez saygı sevgi çerçevesi içinde geleceğe hazırlar .
Eğer hayat hazırlarsa sonucu kötü olabilir .Hayatla zorluklarla baş edebilmeyi öğrendiği gün belkide çok geç olacak .Onu hayata sen hazırla çocuğun için en azından dene çok geç olmadan .

Şenay Aygörmez

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Etiketler: genç-kız-gelecek

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri