» Ümit Yaşar Oğuzcan şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

16.01

2013

Aşk ve Gece

Abdulvahap Yıldırım


Bütün karanlıklar aşkların hüzünle buluştuğu yüreklere çöker en çok, işte bu yüzden hüzündür aslında geceyi siyaha çalan. Ki gece sancılı bir böbrek ağrısı gibi iner insanın kalbine, hep söylenememiş sözlerin burukluğu, yıllarca hep beklenilmiş ama hiç gelinmemiş bir aşkın acısı çöker gecenin karanlığını daha koyuya çalmak istercesine. . .

Sevenler yalnız kalır geceleri sevgili; umut ettikleri, bekledikleri gelmeyenler yalnızdır. Ve tek başınadır asla gelmeyeceğini bildikleri sevgililerini beklemeyenler. Söylenmemiş sözleri, yaşanamamış aşkları, tertemiz bir aşkın yaşanmamışlığı olanlar tek başınadır.şimdi sen yaşattıkların için üzülme sevgili. ben hiç senin kadar yalnız kalmadım. Ben sadece tek başımaydım. . .

Ki sen her neyin acısını çekiyorsan değmesin diye masum kalbime acıların kirli elleri, yanmasın diye bensiz sevdalarda titreyen yüreğin olur olmaz dualar ettim senin için. Ben benli duygularımı senli dualarıma tercih ettim sevgili. Öyle ki olmasan bile yanımda hep mutlu olmanı dileyecek kadarda çok sevdim mesela. Şimdi git sevgili boşluğunu doldurmak için . . . koymayı bırakıncaya, yeni bir şair yeni bir aşkın üzerine ölümsüz bir şiir yazıncaya kadar git. . .


Abdulvahap Yıldırım

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Etiketler: aşk-gece-hüzün-sevda

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri