» Cezmi Ersöz şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

25.09

2012

Aslında Hayatı Değiştiren İnsanlardır

Murat Kırat


Eskiden günümüze kadar hep aynı şekilde yaşamaya devam ettim,hayatımda hiç bir değişiklik olmadı.Nedeni aslında ben değildim nedeni aslında insanlardı, ben hep insanlara iyi davrandım bende biliyordum insanlara iyi davranınca ne olduğunu bu devirde nasıl davranacağını anlatan bir söz var aslında çok doğru bir laf bu ama argo olduğu için ağzıma yakışmayacağını düşünüyorum.Benim çevrem de çok tanıdığım insan var şimdiye kadar onlara karşı bir çıkar içinde değildim ama bundan sonra onlar bana iyi davranacaklar yok artık öyle kimseye acımak ,yok iyilik yapmak. Bak ben bunları yaptığım zaman ne oluyor hiçbir şey,yine kötü olan biz oluyoruz.
Şimdilik susuyorum yeri geldiği zaman konuşacağım ,gereken insanlarla.Sevgilim de yok benim vardı aslında yıllar önce oda kendiliğinden yok olup gitti oda değişti herkes gibi.Diyorlar ya ''Zaman çok değişti '' diye aslında zaman değil değişen ,değişen insanlar.İnsanlar değişiyor bu sayede zamanı da değiştirmiş oluyorlar iyilikleriyle,kötülükleriyle vb. şeylerle.Bazen çevreme bakıyorum ama tanıdığım kişiler çok yabancı geliyor yüzüme tanıyamıyorum onları.Ama onlara haksızlık yapamam onlar olmasalardı ben nereden bilecektim insanların çıkarcı, iki yüzlü olduklarını onlara çok teşekkür ediyorum onlar olmasalar nasıl düşürecektim insanların yüzündeki maskeyi.

Murat Kırat

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri