» Nazım Hikmet Ran şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni!)

17.10

2008

Başarı

Tuncay Aracı


Başarı Nedir ?Ne anlam ifade eder
Başarı,insanın başladığı hedeften sonuna kadar götürdüğü arasındaki çizgi diyebiliriz.Bir sonuç,bir potansiyeldir başarı.
Hayatında nice başarılar ve başarısızlıklar yaşamış insanlar vardır.Kimisi daha en başından sonuna kadar güçlü,kararlı bir mücadeleyle amacına ulaşırken,kimisi de ulaşamayacağını düşünerek hedefini yarı yolda bırakmış pes etmiştir.Herkesin özellikleri farklıdır tabii.Bunu da göz ardı etmemek gerekir.Önemli olan burada neyi istediğimz ve kendimizi mutlu edecek düşüncelere sahip olmamızdır.
Başarıya giden yolda en önemli faktör kararlılık;mücadele,azim ve isteğimizin kaybolmamasıdır.Unutmayalım ki inanmak başarmanın yarısıdır.Hayattan örnek verebilceğimiz insanlar çoktur ama ben şuna inanıyorum ki insanın içindeki potansiyeli dışarı çıkarmak ve yansıtmak en önemli adımdır.ondan sonrası zaten gelecektir.İstikrarlı olmak ve güçlü bir kariyere sahip olmak için adımlarımızı sağlam atmamız ve dünyaya olsun,hayata olsun geniş bir bakış açısıyla bakabilmeliyiz.İnsanı ayakta tutan en önemli değerler şüphesiz azmin,mücadeleni ve aklın ürünü olsa gerek.
Zaman artık değişiyor.Teknoloji ve bilgi çağının had safhaya geldiği şu 21. yy'da bilgiye ulaşmak o kadar kolay hale geldi ki insanlar adeta teknolojinin esiri olmakla beraber hayatlarındaki değişimlere adapte olmakta zorlanıyorlar.Benim anlatmak istediğim şu;elbette teknolojinin nimetlerinden faydalanıcaz ama bazı konularda da kendimizi sorgulamak grek düşüncesindeyim.Konuyu bağlayacak olursak teknoloji insanın içindeki birikimleri,potansiyellerini yerle bir edebiliyor.O yüzden siz sevgili ülkemin insanlarına sesleniyorum; başarılı olmak için teknoloji elbette şart ama beynimizi köreltmekte bizim güzel ülkemizin pırıl pırıl insanlarını robota dönüştürmekten başka bir şeye dönüşeceği yok.
Şunu belirtmek isterim ki başarısızlık denen bir şey yoktur yalnızca hatalarımız vardır ve o yolda pes etmeden hatalarımızı tespit edip başarıya yelken açmalıyız.
Saygılar sunarım


Tuncay Aracı

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Şiirkolikte kayıtlı 8 yazısı bulunmaktadır.

Tuncay Aracı yetkili üye konumundadır.


Tuncay Aracı denemeleri

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri